Akıllı algoritma filoyu yönetecek

DUYGU ERDOĞAN- Otokoç Otomotiv çatısı altında hizmet sağlayan araç kiralama markası Avis Filo, yeni markası Avis Filo Maestro’yu tanıttı. Avis Filo Maestro, bir aracın veya araçların uçtan uca tüm filo ihtiyaçlarının karşılandığı, giderlerin tek bir fatura ile yönetilebildiği, sürüş veya lokasyon verilerinin raporlanabildiği hizmetler bütünü olarak sunuldu. Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, 9 ülkede 100 bin adedi aşan araç filosuyla müşterilerine hizmet verdiklerini, en büyük operasyonel araç kiralama markası konumunda olan Avis Filo’nun da Türkiye’de 42 yıldır sektör liderliğini koruduğunu belirtti. Geçmişte farklı kaynaklardan ayrı ayrı hizmet alan bireyler ve kurumların, günümüzde tek bir kaynaktan entegre hizmet satın almaya her geçen gün daha çok yöneldiğine dikkat çeken Ekici, “Bu çerçevede geliştirdiğimiz ve bugün duyurduğumuz Avis Filo Maestro markamız ile sektörümüzü önemli bir iş modeliyle tanıştırıyoruz” dedi. 

Bağlantılı teknoloji 

İnan Ekici, geliştirdikleri hizmet ile bağlantılı araç teknolojisi sayesinde elde ettikleri verileri anlamlı iç görülere çevirerek müşterilerine katma değer yaratmayı hedeflediklerini ifade ederken, şunları söyledi:

“Premium, Gold ve Basic olmak üzere 3 farklı seçenek ile sunduğumuz Avis Filo Maestro ürün ve hizmet paketlerini geniş servis ağı ile müşterilerimizle buluşturuyoruz. Bu paketleri, akıllı algoritmalar ile değer yaratan özelleştirilmiş çözümler sağlayarak şekillendirmeye devam edeceğiz. Geleceğin mobilite sisteminde sadece iç yatırımcılarla değil yurt dışındaki önemli yatırımcılarla da iş birlikleri yapmayı oldukça önemsiyoruz.”

Startup iş birlikleri

Mobilite kapsamında startup iş birlikleri sayesinde geleceği bugünden tasarladıklarına vurgu yapan Ekici, “Büyüme Kurulu uygulamamız şirketimizin vizyonunu ileri taşıyan işler yapmamız için bizlere ilham veren bir girişim oldu. İnovasyon odağında gerçekleştirdiğimiz startup iş birlikleri ile taşımacılık platformlarında da var olarak mobilitenin de ötesine geçiyor ve geleceği bugünden tasarlıyoruz. Avis Filo Maestro; yenilenen Avis Filo Connect platformunun sağladığı telematik sistem imkanlarının da katkısıyla, müşterilerimizin sürücü davranış analizinden sürücü skorlamasına, sürücü bazlı koçluktan yakıt ve risk yönetimine, filo sağlığından ihlal tespitlerine, elden çıkarmadan yeniden pazarlamaya kadar akla gelebilecek tüm başlıkları 360 derecelik bir bakış açısıyla görmesine imkan tanıyoruz. Güvenli sürüşe paralel olarak yakıt tasarrufu ile filoların hem yakıt maliyetlerini azaltıyor hem de çevresel faktörlerde sürdürülebilirlik yaklaşımımız doğrultusunda karbon salımının azaltılmasını destekliyoruz. Yakıt tüketiminde de yüzde 5 – 45 arasında tasarruf imkanı sağlıyoruz” diye konuştu.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*