2.5 milyar dolar yatırım yapıldı

EKONOMİ SERVİSİ – Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye – Bulgaristan İş Konseyi Başkanı Zeki Sarıbekir, Başbakan Petkov’u Bulgar ve Türk iş insanlarının katılacağı iş forumu için Türkiye’ye davet ettiklerini belirterek, ticareti geliştirmek istediklerini söyledi. Bulgaristan Başbakanı Petkov da ticari ve ekonomik ilişkileri daha da arttırmak istediklerini kaydederek, Türk iş adamlarının rahat çalışmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Bulgaristan İnovasyon ve Kalkınma Bakanı Daniel Lorer de Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ilişkinin henüz başlangıç seviyesinde olduğunu kaydederek, iki ülkenin birlikte çok daha fazlasını yapabileceğini vurguladı.

Sarıbekir de, “İlişkileri daha da geliştirmek için forumlar yapmamız gerekiyor. Bu çerçevede Başbakan Petkov’u Bulgar ve Türk iş insanlarının katılacağı iş forumu için eylül ayında Türkiye’ye davet ettik” dedi.

Bulgar – Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Burhan Nemutlu da, “Bulgaristan’a yatırım yapan kişiler, aslında 150 milyon kişilik bir pazara ulaşıyor” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*