‘28 Mayıs’ta yarım kalan işi tamamlayalım’

Erdoğan, özetle şunları ifade etti:

İSTANBUL TÜRKİYE’NİN KENDİSİDİR: İstanbul sadece ülkemizin en büyük şehri değildir, İstanbul aynı zamanda Türkiye’nin bizatihi kendisidir. Bu ülkeyi ve bu şehri babalarının tapulu malı sanan birileri istedikleri kadar kendilerini yırtsınlar, İstanbul Anadolu’dur, İstanbul Trakya’dır, İstanbul Türkiye’dir. Burada tıpkı kendi memleketimizde olduğu gibi kalıpları dışarıda bırakıp, gönül perdelerini söküp, en saf en hasbi tarafımızla bir aradayız. Aramızdaki muhabbeti anlayamayanların her yenilgi sonrası millete hakaret etmeleri sadece kendi karakter fukaralıklarını gösterir. Seçim gecesinin ardından yaşananları gördünüz. Hepsi bir yana sadece depremzedelerimize yapılan saygısızlık bile bunların kabahat hanesini ağzına kadar doldurmaya yeter. Hatay Defne’de CHP yüzde 80 oy aldı. Ama biz hastaneyi yaptık. Pazar günü de inşallah açılışını yapacağız. Çünkü biz kime ne kadar oy çıkmış buna bakmayız.

GERÇEK YÜZLERİ: Milletimiz 14 Mayıs’taki iradesiyle hangi maskeyi takarlarsa taksınlar bunların gerçek yüzünü bildiğini bir kez daha ispatlamıştır. Biz en baştan beri milletimizin verdiği her kararın başımızın üstünde yeri var dedik. Peki bunlar ne dediler? Yıkacağız dediler. Bizim ülkemize ve milletimize kazandırdığımız eserleri yıkacaklar. ‘Geri çekileceğiz’ dediler, nereden? Türkiye’nin sınırlarını terör örgütlerinden korumak için kurduğu güvenlik koridorlarından. Ne polisim, ne jandarmam, ne askerim sana böyle bir fırsatı vermez. Cezaevlerindeki PKK’lıları, FETÖ’cüleri, Gezicileri, Selo’yu serbest bırakacaklar. Bu ülke eğer hukuk devletiyse, biz de işin başında olduğumuz sürece adaletten başka hukuktan başka hiçbir mekanizma çalışmaz.

İRADENİZİ GÖSTERDİNİZ: Milletimizin kendisini yok sayanlara 28 Mayıs’ta varlığını en güçlü şekilde hissettireceğine inanıyorum. Sandıklara sıkı sıkı sahip çıkmamız gerekiyor. Rehavet yok. Zafer sarhoşluğu içinde yola devam edemeyiz. Çok çalışacağız. Türkiye Yüzyılı ile evlatlarımıza güvenli bir ülke ve gelecek bırakalım. 14 Mayıs’ta seçimde 27 milyonu aşkın ve yüzde 49 buçukluk oranla bunun işaret fişeğini attınız. Meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı’na vererek iradenizin istikametini gösterdiniz. Geriye 28 Mayıs’ta yarım kalan işi tamamlamak kalıyor. 14 Mayıs’ı 28 Mayıs’ta tamamlayalım. 29 Mayıs İstanbul’un fethi ile bunu taçlandıralım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*