AK Parti – HÜDA PAR görüşmesi sonrası açıklamalar

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz HÜDA PAR Genel Merkezini ziyaret etti. Kurtulmuş ve Yavuz, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile görüştü.

“GÖRÜŞMELER DEVAM EDECEK”

Görüşme sonrası konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Bizi ortak bir noktaya getiren ilkelerimizdir. Görüşmelerimizi bugün devam ettirdik, netleştirdiğinde bu işin şekli nasıl olacağı sizlerle paylaşılacaktır. Bizlere gösterdikleri ev sahipliği için çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte görüşmeler devam edecek.” dedi.

“BİRİNCİ GÜNDEMİMİZ YARALARIN SARILMASI”

“6 Şubat’tan itibaren acı bir süreci yaşıyoruz.” diyen Kurtulmuş, “Çok ağır bir tablonun olduğunun farkındayız. Birinci gündemimiz yaraların sarılmasıdır. Depremin ilk anından itibaren yaraların sarılmasına vermiş oldu.” ifadelerini kullandı.

“GÖRÜŞMELERİN OLMASI KAÇINILMAZ”

Kurtulmuş, “Sistemin doğası gereği, partilerin arasında görüşmelerin olması kaçınılmazdır. Milletimizin hayrına kararların çıkacağının kanaatindeyim.” şeklinde konuştu.

“BİRLİKTE HAREKET ETME KONUSUNDA BİR PROBLEM YOK”

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ise, “Değerli basın mensupları hepiniz hoş geldiniz. İki gün önce bir basın toplantısında 14 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek olan seçimde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek vereceğimizi açıklamıştık.” dedi.

Yapıcıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

2018 seçimlerinde de benzer bir tablo vardı, o zaman da destek vermiştik. 6 Şubat’ta ciddi bir afet yaşadık. 50 bine yakın insanımız can verdi, ciddi yıkımlar var. Zor günlerden geçiyoruz. Bunun dışında çevremizde devam eden çatışmalar var. Suriye’deki çatışma 13. yılına girdi. Bu süreçte önümüzdeki seçimlerin çok ciddi sonuçları olacağı, atılacak adımların çok önemli olduğunu hepimiz biliyoruz ve kamuoyu da bunu takdir ediyor. Ama maalesef geldiğimiz aşamada son birkaç gündür olayın çok farklı mecralarda tartışıldığını görüyoruz. Bir yerde milletin menfaati varsa yeri geldi biz geri adım atarız” demiştik. Sayın Cumhurbaşkanımızla ocak ayında yaptığımız görüşmede ittifaka katılma konusunda teklif almıştık. Araya deprem felaketi girdi. Şimdi görüşmeler yeniden devam etti. Birlikte hareket etme konusunda prensip olarak bir problem yok. Şu an için netleşme yok. Gizli saklı bir durum yok. Bizim önceliğimiz milletimizin selametidir.  Parlamento seçimlerine birlikte girme konusunda anlaşmaya vardık. Bunun nasıl olacağını belirleyeceğiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*