Ali Koç’a olay mektup: Onurunuzla istifa edin!

Sarı-Lacivertliler’in önemli isimlerinden, Fenerbahçe 2000 Derneği Başkanı ve kulübün eski yöneticilerinden Şevket Yılmaz, Ali Koç’a bir mektup yazdı. Yılmaz, Kanarya’nın patronunu istifaya davet ederken dikkat çeken ifadeler kullandı.

İşte o mektup…

“Ben Şevket Yılmaz. Genç nesil beni tanımayabilir. Ancak Fenerbahçe’nin şan ve şeref dolu geçmişini bilenler, benim nasıl bir Fenerbahçeli olduğumu iyi bilirler. Aynı zamanda Tahsin Kaya ve Güven Sazak başkanlarımla birlikte, iki dönem yöneticilik yapmış tecrübeli bir Fenerbahçeliyim. Tüm samimiyetimle ifade ediyorum ki, 2018 yılında, başkan seçildiğinizde (size oy vermemiş olmama rağmen) başarılı olabileceğinizi düşünmüştüm.

Ancak daha birinci yılınızda, tüm Fenerbahçeliler gibi beni de hüsrana uğrattınız. Belki ikinci yılınızda bir şeyler düzelir ve beklentiler karşılık bulur dedim. Ancak, üç, dört ve beşinci yıllar da dahil, beni ve tüm Sarı-Lacivertli camiayı tek kelimeyle kahrettiniz.

Size 4. yılınızda “Beceremediniz acilen bırakın” diye söyledim. Üzgünüm Sayın Başkan, ben büyük resme baktığımda gördüğüm bu çöküşü sessiz sedasız seyredemem. Seyredersem de kendimi ömür boyu affedemem. Sayın Başkan, “Camia köşe bucak başkan adayı arıyor, çıkarsınlar da görelim” diyorsunuz. Bakın, size bir şey söyleyeyim. Fenerbahçe Spor Kulübü’nde başarısız yönetimler böyle durumlarda olağanüstü seçimli genel kurul kararı alır ve kulübün önünü açarlar.

Şayet siz de bu geleneği sürdürürseniz, koskoca Fenerbahçe camiasının başkan adayı çıkarıp çıkarmayacağını da kendi gözlerinizle görmüş olursunuz. Sayın Başkan, size samimiyetle bir soru yöneltmek istiyorum; “Başkanlık yaptığınız beş yıllık süreçte, övünebileceğiniz bir şey var mı? Var da biz mi bilmiyoruz?” Beş yıllık görev sürenizde bu sezon Ziraat Türkiye Kupası’nı almanıza rağmen, Fenerbahçe camiasına reva gördüğünüz olumsuzlukları yazsak, sayfalar yetmez. Tüm kazanılmış başarıları sizin döneminizde kaybettik.

Sözün özü; Bir Fenerbahçeli olarak, Fenerbahçe’nin döneminizdeki eriyişine ve taraftarın giderek yükselen nefretinde boğulmamak adına onurunuzla istifa ederseniz Fenerbahçe’ye büyük hizmet etmiş olursunuz. Israrınız sürerse, Fenerbahçe’ye bir yıl daha kaybettirerek, büyük Fenerbahçe’nin gerçek sahipleri olan taraftar nezdinde, asla affedilmeyecek ve yaşadığı sürece her an camianın omuzlarınıza yüklediği nefreti, hissetmek durumunda kalacaksınız.

Biliyorum ki, bu renklere gönül vermiş milyonlarca Fenerbahçeli’nin çok büyük bir bölümü de benimle aynı duyguları paylaşmaktadır. Sayın başkan 5yıllık başarısızlık dönemi için yapabileceğiniz iş, Fenerbahçe’nin tüm borçlarını sıfırlamak, sizin övünebileceğiniz tek şey olur. O zaman biz de deriz ki 5 yıl sportif başarı kazanamadı ama kulübün tüm borçlarını sıfırladı. Bu da bize çok kızsak ve üzülsekte bir nebze teselli olur.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*