Ankara’da 16 yaşındaki çocuk, şoförün taksisine ateş etti

Ankara’nın Yenimahalle ilçesine bağlı Pamuklar Mahallesi’ndeki Kızılcahamam Caddesi’nde, madde bağımlısı olduğu iddia edilen Arda Ç.(16), 2 arkadaşı ile birlikte Keçiören’de Ömer Toker’in (64) kullandığı taksiye bindi.

Arda Ç., yol boyunca ara sokaklardan gitmesini isteyen Toker ile tartıştı.

Arda Ç., daha sonra Toker’e aracı durdurmasını söyledi ve yanındaki pompalı tüfekle önce havaya sonra taksinin sağ ön koltuğuna ateş etti.

Şüpheli tutuklandı

Toker, bunun üzerine araçla kaçarken, Arda Ç. arkasından da ateş etti. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, Arda Ç. ve 2 arkadaşını gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheliden Arda Ç., çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı; diğer 2’si de serbest bırakıldı.

Saldırı anı da cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

“Üçüncü eli de kaçarken arabanın arkasından sıktı”

Ömer Toker, tek geçim kaynağının taksi olduğunu ve olayın ardından işe gitmek istemediğini belirterek, “Önce Kızılay’a gitmek istediler sonra ‘Şentepe’ye git’ dediler. Beni kaçamak yollardan Şentepe’ye kadar götürdüler. Şentepe’de, ‘Döneceğiniz yeri önceden söyleyin, trafikte sıkıntı oluyor’ dedim. ‘Sıkıntıya sıkıntı gider, dur’ dediler. Durmam ile beraber aşağı indi. Bir el havaya sıktı, ikinciyi arabanın içine sıktı, üçüncü eli de kaçarken arabanın arkasından sıktı.” dedi. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*