Bakan Nebati’den enflasyon mesajı!

Bakan Nebati’nin açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Tahıl koridoru anlaşması birçok ülkenin rahatlamasını sağlamış oldu. Aldığımız tedbirler ve küresel düzeyde yaşanacak normalleşme ile birlikte enflasyonu yeneceğiz. Yıl sonundan itibaren bu düşüşü daha net bir şekilde hissetmeye başlayacağız.

Hepimiz biliyoruz ki enflasyon sepeti içerisindeki en önemli kalem gıdadır. Gıda enflasyonunun halkımız üzerindeki olumsuz ektilerini azaltmak için temel gıda ürünlerinde KDV oranlarını indirdik. Üretici ve hal fiyatları ile perakende arasındaki farkın takibi ve nedenlerine yönelik analiz çalışmaları sürüyor.

Sera yatırımlarına önem veriyor ve jeotermal kaynakların kullanılmasını destekliyoruz. Dün sayın Cumhurbaşkanımız ücretli çalışanlara müjdeyi açıkladı. Çalışanlara ödenen çalışma bedeli vergi istisnasını yıl sonunda yeniden değerleme oranına göre aktaracağız ve rakamı güncelleyerek çok önemli bir alanı açmış olacağız.

Vatandaşlarımız 20 yıldan bu yana AK Parti olarak karşılaştığımız her sorunları aşmakla birlikte nasıl fırsata çevirdiğimiz çok iyi biliyor.

“TARIMA DAYALI SANAYİNİN GELİŞMESİNE DESTEK VERİYORUZ”

Enerji ve gıda arz sorunları ile boğuşan birçok ülkeye nazaran Türkiye gıda ve enerji arz güvenliğini sağlayabilen, istikrarlı bir şekilde istihdam oluşturmaya devam eden, sağlam bir ekonomiye ve diplomatik güce sahiptir.

Esasen bizim tüm derdimiz inançla ve azimle çalışarak bu yeni dönemin bize sunacağı fırsatları değerlendirmektir. Bu ideallerimizle yol alırken tarım sektörümüzün ve tarıma dayalı sanayinin gelişmesine destek veriyoruz.

Dünya genelinde yaşanan sorunlar karşısında çiftçilerimizin finansal ihtiyaçlarını sıkıntı çekmeden temin etmek üzere çiftçilerimiz desteklemeye kesintisiz şekilde devam edeceğiz. Türkiye Çiftçiler Zirvesi’nin gelenekselleşerek uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*