Çeşme’de ‘yalı’ rüzgârı estirecek

AYLİN RANA AYDİN-İzmir – DAP Yapı, İzmir yatırımlarını hızlandırdı. Şirket bölgedeki ikinci projesi olan DAP Yapı Çeşme’de ön talep almaya başladı. Yalılar ve yalı dairelerinden oluşan DAP Çeşme projesinde 4+1’den 6+1’e kadar farklı seçenekler bulunuyor. Üç cepheden denizi gören yalıların yanı sıra 1+1, 2+1 ve 3+1’den oluşan ve tamamı deniz manzarasına sahip yalı dairelerinin yer aldığı DAP Çeşme, marinanın yanı başında 12 ay boyunca denize sıfır bir yaşam imkânı sunuyor.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, DAP markasıyla üretilen her projede olduğu gibi Çeşme projesi için de yıllardır hazırlık çalışması yaptıklarını söyledi. Yılmaz, “Çeşme, İzmir’i İzmir yapan, Türkiye’nin en ‘nitelikli’ sahil kasabalarından, Türkiye’nin en kıymetli tatil rotalarından biri… Çeşme’ye yakışan, her detayı nakış nakış işlenmiş Akdeniz çanağının en nitelikli projelerinden birini hayata geçirmeyi hedefledik. Nihayetinde de İstanbul Boğazı ile özdeşleşen ‘yalı’ konseptini Ege’nin maviliklerine taşımış olduk” ifadelerini kullandı. Yılmaz, projede 8 bini aşkın ön talep alındığını belirtti.

Tatil rotası

Yılmaz, şöyle konuştu: “Tam anlamıyla bir tatil rotası olan Çeşme adını, eski dönemde buz gibi sular akan 100 adet çeşmeden alır. Geçmişi 6 bin yıl öncesine uzanan sakız ağaçlarıyla, mavi bayraklı plajlarıyla, bembeyaz kumsallarıyla ve nem oranının düşüklüğüyle bilinir… Tertemiz doğası, sıcak termal suları ile öne çıkar. Projenin tasarımında Akdeniz mimarisinin zarif çizgilerinden esinlendik. Bölgenin tarihi dokusu, kültürel zenginliği ve Akdeniz sahillerinin Avrupai lüks deneyimini, Çeşme’nin rüya gibi doğasıyla buluşturduk. Ulaşım anlamında İstanbul’a yakınlığıyla da öne çıkan DAP Çeşme, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ve Çeşme Marina’nın hemen yanı başında olmasının yanı sıra tekneyle evinize ulaşım imkânı da sunuyor. Yeşilin, mavinin, denizin, rüzgârın ve güneşin benzersiz uyumunu DAP Çeşme sakinleri için bir araya getirdik. Burada atılacak her adım, genç yaşlı demeden; hem gelecek hem de mutluluk için iyi bir yatırım.” DAP Çeşme, şirketin İzmir’deki ikinci projesi olma özelliğini taşıyor. Yılmaz, İzmir’de yatırımlarına devam edeceklerini belirterek, üçüncü projelerinin DAP Mavişehir olacağını ve bu projenin de yakın zamanda hayata geçeceğini sözlerine ekledi.

Yerel mimari

Mimar Gökhan Avcıoğlu ise DAP Çeşme projesiyle ilgili şunları söyledi: “Ege’nin en güzel koylarından birinde öyle bir yer hayal edin ki etrafı arkeoloji, tarih, kültür koksun, doğa ile berrak mavi suların birleştiği bir yer olsun, misafirlerine görsel olarak çarpıcı, konforlu, işlevsel, güzel kıyı manzaraları eşliğinde seyrine doyulmaz günbatımları ve gün doğumları ile bezeli çok özel ve ayrıcalıklı bir yaşam stili sunsun… Tam da böyle bir proje olan DAP Çeşme, yeşillerle donatılmış, yaşayanlara dört mevsim, 12 ay boyunca konforlu ve özel yaşam keyfi sunuyor. Proje, sahip olduğu farklı özelliklerdeki yapı tipolojisi içinde, Ege Bölgesi’nin yerel mimari ve tasarım geleneklerinden esinlenen bir proje. Sahip olduğu teraslar, avlular ve havuzlar; konumlandırıldığı özel açıyla dış hayatla teması güçlendirirken, Ege’nin ve Çeşme’nin eşsiz doğasını içine alan kucaklayıcı bir dile sahip.”

Babil’in Asma Bahçeleri

Verilen bilgilere göre, DAP Çeşme projesinde setli bahçeleri ve zeytin, selvi ve sakız ağaçlarıyla bir peyzaj örneği sunuyor. Proje, bu özelliğiyle de Babil’in Asma Bahçeleri’ne benzer bir güzelliği öne çıkarıyor. Osmanlı ve Roma mimarisinden izler taşıyarak, hem tarihi hem modern bir yaşam alanı olarak tasarlanan DAP Çeşme, rüzgâr sörfünden bisiklete, yeşillikler içinde yürüyüşten pilates ve yogaya; doğayla iç içe sağlıklı bir yaşam alternatifi sunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*