CHP grup toplantısında genel af sloganları

CHP Grup Toplantısı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmayla gerçekleştirildi.

Toplantıya genel af talebinde bulunan mahkum yakınları da katıldı.

Mahkum yakınları ellerinde taşıdıkları ‘Af’ yazılı kağıtlarla taleplerini dile getirdi.

Mahkum yakınları CHP Grup Toplantısı’na gitti

Kılıçdaroğlu konuşma yapmak için kürsüye çıktığı sırada mahkum yakınlarından ‘Af, af, af’ sloganları yükseldi.

Kılıçdaroğlu ise mahkum yakınlarına dönerek, ‘Hiç endişe etmeyin herkesin hakkını teslim edeceğim’ dedi.

“Hiç endişe etmeyin herkesin hakkını teslim edeceğim”

Mahkum yakınlarının af sloganına devam etmesinin ardından Kılıçdaroğlu konuya ilişkin açıklamasını şu sözlerle sürdürdü:

Hiç endişe etmeyin herkesin hakkını teslim edeceğim. Arkadaşlar da ifade ettiler çek mağdurları var aramızda, af talebinde bulununlar var biliyorum, ücretli ve atama bekleyen öğretmenler var biliyorum. Türkiye’nin her tarafından sorunlar geliyor. Bütün mesele her soruna akılcı çözümler üretmektir.

“Hedefimiz, kendi içinde barışık, sorunları olmayan, akılcı politikalarla çözen bir siyaset anlayışı”

Öte yandan Kemal Kılıçdaroğlu, toplantıda şu ifadeleri de kullandı:

Türkiye artık şunu bilmeli, ayrışmayacağız, inadına kucaklaşacağız. Kavga etmeyeceğiz, inadına barışacağız. Bu güzel ülkemize huzuru ne olursa olsun mutlaka ama mutlaka getireceğiz. Türkiye’nin her tarafından sorunlar geliyor. Bütün mesele her soruna akılcı çözümler üretmektir. Kendi içinde barışık bir toplumu inşa etmiş olursunuz. Hedefimiz, kendi içinde barışık, sorunları olmayan, akılcı politikalarla çözen bir siyaset anlayışı. Bu siyaset anlayışını Türkiye’ye getireceğiz. Nasıl? Altı lider bir aradayız. Birlikte mücadele ediyoruz, demokrasiyi savunuyoruz. Var olan sorunlara akılcı politikalarla çözüm üreteceğiz. Sibel Tekin, belgesel çekti diye tutuklanmıştı. Adli kontrol şartıyla tahliye edilmiş, güzel bir haber. Sevgili Sibel’e şunu söyleyelim. Kapalı cezaevinden açık cezaevine hoş geldin. Türkiye’yi bir cezaevi olmaktan kesinlikle kurtaracağız.

Doğalgaz fiyatları

‘Kardeşim doğalgaz fiyatları dünyada yüzde 180 düştü, sen niye harekete geçtin’ diye Erdoğan’a sordum. Hemen harekete geçtiler. Kışın en ağır geçtiği mevsimin en derinden hissedilen Erzurum ve Kars gibi şehirlerimiz var. Kardeşim neden doğalgaz fiyatlarını düşürmüyorsun? Allah nasip eder iktidar olduğumuzda göreceksiniz hiçbir hanenin, hiçbir evin ne doğalgazı kesilecek ne elektriği kesilecek ne de suyu kesilecek. Sosyal devlet onların yanında ve onların hizmetinde olacak. Anladığımız devlet budur.

Asgari ücret

Asgari ücrete malum büyük zamlar yaptılar sözde. Bu zammın enflasyonla eriyeceğini tahmin ediyorduk ama bu kadar çabuk eriyeceğini tahmin etmiyorduk. Asgari ücret alanların sayısı yaklaşık 5 milyon 400 bin kişi. 5 milyon 400 bin kişi şu anda asgari ücretin altında maaş alıyor. Saray’da böyle bir şey yok! 4 yerden maaş alırsın, 5 yerden maaş alırsın. Bütün asgari ücretli kardeşlerime sesleniyorum; iktidar olduğumuzda hiçbir asgari ücretlinin açlık sınırının altında maaş almayacağı bir düzeni inşa etmektir. Eğer milyonlarca kişiyi açlığa mahkum ediyorsanız bu iktidar, bir zorba iktidarıdır.”

Boğaziçi Üniversitesi

Dolayısıyla zorbadan yola çıkarak Boğaziçi Üniversitesi’ne değinmek isterim. Zorba iktidarlar aynı zamanda korkaktırlar. Boğaziçi Üniversitesi’ne kayyum atandı. Okulun içinden çıkan kayyum tam anlamıyla tanımlarsak bir Brütüs… Brütüs Naci, hocaları kovdu. Dünyanın saygı duyduğu bilim insanlarını üniversiteden attılar. Öğrencileri dövdüler, hatta bazılarını hapse attılar. Brütüs Naci, okul mezunlarının kendi yaptırdıkları binayı da aldı. Zulümden hoşlanmam, adaletsizlikten hoşlanmam, baskıdan hoşlanmam, bunu yapanları da asla ve asla affetmem! Naci kayyum düzenine son verdiğimiz zaman görecektir ‘geliyor gelmekte olan’ın ne anlama geldiğini.

“Türkiye’nin geleceği aydınlık”

Ortak Politikalar Mutabakat Metni, demokrasi tarihinde bir ilktir. 6 lider bir araya geldik ve devlet için bir beka sorunu haline gelen tek adam rejimini değiştirip bu ülkeye demokrasiyi getirmek için bir araya geldik. Cumhuriyet tarihinde 6 lider bir araya gelip 2300’ün üzerinde var olan sorunlara tek tek çözüm üretiyorsa ve bunu oy birliği ile yapıyorsa Türkiye’nin geleceği aydınlıktır, kimse endişe etmesin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*