Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay’dan CNN Türk’te önemli açıklamalar

Oktay’ın açıklamalarından satır başları şöyle; Bizim açımızdan baktığımızda şu andaki Cumhurbaşkanlığı, Meclis yarışı son bulmuştur. Dolayısıyla 14 Mayıs’ta milletimiz kararını vermiştir. Meclis ile ilgili Cumhur İttifakı’nın çoğunluğuyla kararı vermiş, ‘Durmak yok, yola devam’ demiştir. İlk etapta 4 adayla başlayan seçim şu anda 2 adayla devam etmekte. Birinci turda sayın İnce’nin çekilmiş olması ve akabinde sayın Oğan’ın kalması ve sayın Oğan’ın da dün resmen desteğini resmen sayın Cumhurbaşkanımız lehinde açıklamasıyla birlikte aslında bizim açımızdan belirsizlikler büyük ölçüde sonlanmıştır o çerçevede. Zaten bizim yaklaşımımız da çok net ve açık.

Sayın Oğan gerekli açıklamayı yapmıştır. Sayın Özdağ farklı görüşmeler olabilir, bu gelişmeleri de takip ediyoruz.

ÜMİT ÖZDAĞ’IN ‘CEHENNEM KAPILARINI KAPATTIK’ SÖZLERİ

Kullanabilir. Ümit Özdağ’ın sözlerinin yorumunu biz yapacak durumda değiliz. Ona baktığınızda ‘cehennem kapıları’ olayı sayın Özdağ’ın özellikle bizim taban bazında baktığınızda çok net örtüştüğümüz kesim, örtüştüğümüz alan terörle mücadeledir. Zannediyorum olsa olsa terörle mücadele konusundaki terördür cehennem kapıları. Kapanacak kapılar da terörün kapılarıdır. Dolayısıyla biz o kapıları zaten sonuna kadar kapattık ve bu kapıların açılmaması konusunda mücadelemizi veriyoruz Cumhurbaşkanımız liderliğinde. Bu çerçevede zannediyorum tabana da çok rahat anlatıyor olabileceğiz. Sayın Özdağ’ın da bu çerçevede değerlendirme yapacağını düşünüyorum.

Hep ifade ediyoruz, ilkelerimiz son derece net. Millet İttifakı ile temel fakımız budur. PKK ile HDP ile söylem birliğine gitmişlerdir. Kılıçdaroğlu’nun inandırıcılığı kalmadı diye düşünüyorum. İlkesizlik çıkarlar bazında birlikteliğe dönüştü. Bizimki ülkenin milletin-ülkenin çıkarları etrafında.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*