Devlet Bahçeli seçim arifesinde Burdur’da: ‘Bunlar gayrimilli bataklıkla debeleniyorlar’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Burdur mitinginde konuşuyor.

Cumhur İttifakı son günde de mitinglerini sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Lideri Devlet Bahçeli, aynı gün farklı illerde miting gerçekleştirdi.

Bahçeli, Burdur’daki kabalığa seslenirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise İstanbul’un ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Bahçeli, buradaki konuşmasında bir kez daha seçime dair önemli mesajlar vererek muhalefete yüklendi.

“PKK’nın elebaşları teker teker Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması yapıyorlar”

Açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“CHP’liler ABD’yi nasıl tatmin ve memnun edeceklerini düşünüyorlar”

YPG elebaşı İHA’dan, SİHA’dan şikayet ediyor, aynı tutumu CHP, İYİ Parti ve diğer zillet partileri de sahipleniyor. Türk milletine hizmetkarlıktan şeref duyuyoruz. CHP’liler ABD’yi nasıl tatmin ve memnun edeceklerini düşünüyorlar. Bunlar gayri milli bataklıkta debeleniyorlar. Bunlar milli iradenin üzerinde sisli iradenin hayalini kuruyorlar, emperyalizmin arkasına saklanıp Türkiye’yi taşlıyorlar. Zalimlerin tetikçiliğinden medet umuyorlar. Güya demokrasiyi överek Türk milletinin özlem ve hedeflerini karalıyorlar, terör örgütlerini arkalıyorlar, zulmü alkışlıyorlar, zilleti aklıyorlar. Maalesef emperyalizmin hesabına çalışan muhalefet anlayışının ülkemizde bulunuyor olması utanç vericidir, korkunç bir ilkelliktir.

“Zillet ittifakının siyaseti sömürgeleşmiş bir siyasettir”

Türkiye’de iktidarın yolu yabancı başkentlerden geçmez, geçmeyecektir. Egemenlik kayıtsız şartın milletindir. Milletin üstünde güç ve kuvvetten bahsedilemez. Zillet ittifakının siyaseti sömürgeleşmiş bir siyasettir. Zillet ittifakının siyaseti, teslimiyetçiliğin lobi faaliyetidir. Bunlardan hayır gelmez. Çünkü zilletin sonu, sonucu yoktur. Kılıçdaroğlu ne yapsa nafiledir. İP’ciler, DEVA’cılar, Serokçu’lar, oncular, buncular bilumum sol ve bölücü mihraklar neyle uğraşsa beyhudedir. Türk milletini geçemezler, Türkiye’yi yenemezler. Yüzyılın en parlak yönetim reformu olan kuvvetler ayrımını netleştiren Türkiye’nin gücüne güç katan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini kötülemeleri de beyhudedir.

“Kürt kökenli kardeşlerim Türk milletinin şerefli mensuplarıdır”

Terörist Demirtaş ne demişti; ‘Kürtler potansiyel terörist muamelesi görüyor.’ HDP’li Pervin Buldan neyi söylemişti; ‘Halkı terörist görüyorlar.’ Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi hakarettir, ihanettir. Şu hususun özellikle bilinmesini isterim. Kürt kökenli kardeşlerimle bölücü terör örgütü PKK’nın en küçük bağı ve bağlantısı yoktur. Kürt kökenli kardeşlerim Türk milletinin şerefli mensuplarıdır. Zillet ittifakından buluşan partilerin hepsinin ağzı PKK ağzıdır. Terörist Demirtaş ne diyorsa Kılıçdaroğlu tekrarlamaktadır. Kandil’e yuvalanmış PKK elebaşları Kılıçdaroğlu’na aleni destek yapıyor. Türkiye’den ve Türk milletinden intikam almak için fırsat kollayan ne kadar Türk düşmanı varsa aynı kuyrukta sıraya giriyor.

“Erdoğan Anadolu’nun bağrından çıkmış bir delikanlı liderdir”

ABD ve Avrupa basınında, dergilerinde ‘Recep Tayip Erdoğan gitsin’ başlıkları kullanıldığını anlatan Bahçeli, “Türkiye’nin seçimleriyle ilgili ABD ve Avrupa Birliği’nin çok sayıda ülkesi, iç ve dış Türkiye karşıtı insanlar oyunlar kuruyor, yalanlar söylüyor. İftira yapıyorlar. Son günlerde bazı Amerika ve Avrupa ülkeleri dergilerinde ‘Recep Tayip Erdoğan gitsin’ diye başlık atıyorlar. Diyorum ki; Sayın Recep Tayyip Erdoğan Anadolu’nun bağrından çıkmış bir delikanlı liderdir. Hans’a, Sam’a, Henry’e, Frank’a Recep Tayyip Erdoğan’ı ezdirmeyiz, Türk siyasetinde de sildirmeyiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*