Karadeniz’de sel felaketi! Bakan Uraloğlu: Hasar tespit çalışmaları başladı

Bakan Uraloğlu’nun Ordu’da yaptığı açıklamalar şu şekilde: “Ordu ilimizde olan yağmurlar sonucunda 4 ilçemizde olmak üzere 32 konut etkilendi, 35 aracımız etkilendi. Bununla ilgili gerekli tedbirler hem öncesinde hem su taşkını sırasında ilgili kurumlarımız tarafından alındı. 

Bu sabah itibarıyla hasar tespit çalışmalarına başlandı. Şu anda sahada esasında Karayolları’mızın, AFAD’ımızın ekip ve ekipmanları sahada, 184 makine hala çalışmaya devam ediyor. 

Meteorolojiden aldığımız bilgiye göre bugün saat 16.00’Ya kadar devam edecek. Bu hafifleyinceye kadar bütün ekiplerimiz sahada teyakkuz halinde olmaya devam edecek. 

Biz oluşmuş olan zararların giderilmesi noktasında gereğini yapacağız. Gerekse bunların tekerrür etmemesi noktasında neler yapılması gerektiğini masaya yatıracağız. 

Geçmişte aldığımız önlem iki gün önce yaşadığımız taşkının sonuçlarını hafifletmiştir. Bundan sonra da inşallah yapacağımız tespitlerle bundan sonraki önlemlerimizi alacağız. Benzer durumlarda daha az ya da hiç etkilenmemesi noktasında gereğini yapacağız. 

Merkezde bazı dere yataklarının üzerinin kapatıldığı, buradaki akışın sağlıklı olmadığı şehri su altında bıraktığını görmüş olduk.  

Can kaybı söz konusu değil. Sadece Samsun ilimizde bir can kaybımız oldu. Şu an için bunun haricinde maddi hasar söz konusu onla ilgili gereğini yapma noktasında olacağız.” 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*