Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’dan ‘özerklik’ tepkisi: Özerklik demek bölünmek demektir

AA

AK Parti Kayseri milletvekili adayı Hulusi Akar, Oto Sanatkarları Odasının düzenlediği etkinlikte esnaf ile buluştu.

Akar, Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikaları ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi.

Yoğun ilgiyle karşılanan Akar, büyük ve güçlü Türkiye için yapılan çalışmalarda önemli sonuçların alındığını, büyük aşamaların kaydedildiğini belirtti.

Gelinen noktaya, çözülen problemlere dikkati çeken Akar, “Bugüne kadar problemleri çöze çöze geldik, inşallah bundan sonra da kaldığımız yerden problemleri çözmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

“Ülkemizin büyümesi ve güçlenmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz”

Türkiye tek, vatan tek, milletimiz tek, 85 milyon tek dolayısıyla ayrılık gayrılık olmaksızın tek yürek, tek yumruk olarak ülkemizin büyümesi ve güçlenmesi için çalışmalarımızı sürdürdük, sürdürüyoruz. İnşallah bunu başaracağız.

“Terör örgütü PKK hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil”

Mehmetçiğin terörle mücadelesinin kararlılıkla sürdüğünü bildiren Akar, şunları söyledi:

Mehmetçik teröristlerin peşinde. Irak’ın kuzeyindeki teröristlerin kullandığı kamplar başlarına yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. Suriye’nin kuzeyinde teröristlerin kurmaya çalıştığı koridor parçalandı, teröristler kazdıkları çukurlara gömüldü, gömülmeye devam ediyor. Bizim tek hedefimiz teröristler. Bizim kimsenin etnik, dini, mezhebi kimliğiyle problemimiz yok. 85 milyon, birinci sınıf Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı. Ayrılık gayrılık yok. Bazıları içimize fitne fesat sokmaya çalışıyorlar. Hiçbir geçerliliği yok. Terör örgütü PKK hiçbir zaman Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. Türkler ve Kürtler kardeştir, 85 milyon bir ve beraberiz. Hiçbir zaman ayrılmayacağız.

“Mesele beka meselesi”

Terör elebaşlarının 14 Mayıs’taki seçimlerden “medet umduğunu” ifade eden Akar şöyle konuştu:

Buna bu milletin feraseti fırsat vermeyecek. Çünkü mesele beka meselesi. Büyüyen ve güçlü Türkiye’nin güvenlik meselesi. Bazı partiler teröristlere ne diyor? ‘Teröristleri serbest bırakacağız, onlara hak vereceğiz’ diyorlar. ‘Özerklik’ diyorlar. Özerklik demek, bölünmek demek. Kafalarındaki hile bu. Onlara söz verdiler. Milletimizin feraseti buna müsaade etmeyecektir. 14 Mayıs’ta herkes vatanına, milletine, bayrağına, Cumhuriyetine sahip çıkacak.

“Teröristlerle aynı kayığa bindiler”

Terör örgütleriyle aralarına mesafe koymayanlarla problemlerinin olduğunu vurgulayan Akar konuşmasını şu şekilde tamamladı:

Teröristlerle yan yana oldular, aynı kayığa bindiler. Teröristlerle beraberler. Onlara söz verdiler. Nereden belli? Teröristler, ‘Eğer dediklerimizi yapmazsanız bunun hesabını seçimden sonra sorarız’ diyor. Demek ki söz vermişler. Bunları hatırlatıyorlar. Birliğimizi, beraberliğimizi bozmamak, terörle mücadeledeki kazanımlarımızı kaybetmemek lazım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*