Osmaniye’de fırtına! Binadan düşen briket parçası can aldı

Kentte gece saatlerinde başlayan yağış, öğleden sonra yerini fırtınaya bıraktı. Merkeze bağlı Cevdetiye beldesindeki 3 katlı Cevdetiye İlk ve Ortaokulu’nun çatısı saatteki hızı 70 kilometreyi aşan rüzgarda uçtu. Öğrenciler sınıftayken avluya düşen çatı, park halindeki iki otomobilde hasara yol açtı. Derste olan öğrenciler, kontrollü şekilde dışarıya çıkartılarak evlerine gönderildi.

BİNADAN DÜŞEN BRİKET PARÇASI ÖLÜMÜNE NEDEN OLDU

Osmaniye’de sağanak ve fırtına nedeniyle Alibeyli Mahallesi Cevdet Sunay Caddesi üzerinde bulunan hasarlı binadan düşen briket parçası, yolda yürüyen Mehmet Nazif Yaşar’ın (56) başına isabet etti. Talihsiz adam, olay yerinde hayatını kaybetti.

Diğer yandan afetzedelerin kaldığı çadırlarda fırtınadan etkilendi. Adnan Menderes Mahallesi’ndeki çadır kentte 1 çadır yerinden çıkarak uçtu. Diğer bölgelerdeki afetzedeler de çadırların etrafına toprak dökerek korumaya çalıştı. Şehir merkezine yaklaşık 4 kilometre mesafedeki Karaçay mesire alanı yakınında bulunan Karaçay yapay şelalesindeki su yağmurun etkisiyle arttı. Osmaniye Valiliği vatandaşları, sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, çatı ve çadır uçmasına karşı dikkatli ve tedbirli olunması için uyardı. Yağış ve fırtınanın gece saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*