Sergen Yalçın’dan şampiyonluk itirafı! ‘Bunu kimse bilmez, 2-3 kişi şahittir’

Türk futboluna damga vuran isimlerden Sergen Yalçın, Beşiktaş’tan ayrıldıktan sonra herhangi bir takımla anlaşmadı. Siyah-beyazlılarda şampiyonluk yaşadığı dönemi anlatan Sergen Yalçın, Kafa TV’ye konuk oldu. 49 yaşındaki ünlü futbol adamı, babasıyla futbolculuk döneminde arasında geçen efsane konuşmayı ilk kez açıkladı.

Beşiktaş’ın Chelsea’yi 2-0 mağlup ettiği maçla ilgili konuşan Sergen Yalçın, “Çok enteresan bir anı anlatayım. Chelsea deplasmanına gidiyoruz. Maçla ilgili ‘İnşallah çok fazla santra yapmayız’ dedim, çok zor maç yani. Rahmetli babam, bu maç öyle olmayacak dedi ‘2-0 bitecek, 2 golü de sen atacaksın’ dedi. İnanmadım, ‘Hadi ya’ falan dedim. Şaka mı yapıyorsun dedim babama” ifadelerini kullandı.

“BUNU KİMSE BİLMEZ”

Babasıyla arasında geçen konuşmayı anlatan Sergen Yalçın, “Babam bir şey daha söyledi, ‘Bu maçları bırak. Sen futbolu bıraktıktan sonra teknik direktör olacaksın, Beşiktaş’ı şampiyon yapacaksın’ dedi. Bunu kimse bilmez, 2-3 kişi şahittir. Ben de futboldan sonra çok fazla antrenörlük yapmayı düşünmüyordum” dedi.

“BABAMIN SÖZÜ AKLIMA GELDİ”

Beşiktaş’la şampiyonluk yaşadığı dönem hakkında konuşan Sergen Yalçın, “Antrenörlüğe başladım. O seviyeyi yakaladım. Beşiktaş’a gelince ilk defa hedef takımda başladım yani şampiyonluğa oynayan bir takımda antrenörlük yaptım. Şampiyon olduğumuz sene teknik ekiple oturduğumuzda ‘biz şampiyon olacağız’ dedim. Babamın sözü aklıma geldi” açıklamasını yaptı.

“ZOR BİR SÜREÇTİ”

Siyah-beyazlıların averajla şampiyon olmasını istediğini dile getiren Sergen Yalçın, “İnşallah dedim averajla şampiyon oluruz. Buraya kadar yaşadıysak sonuna kadar yaşayalım dedik. O zaman pandemi dönemi falan vardı. Bayağı zor bir süreçti. Buradan şampiyon olmak kolay değildi. Bunu yakalamak bize nasip oldu” diye konuştu.

“GERÇEKTEN YAŞADIM BUNU”

Beşiktaş’ın şampiyonluğuna dair açıklamalarına devam eden Sergen Yalçın sözlerini şu şekilde noktaladı: “3 tane büyük takım yarışıyordu. Biz o kadar mücadele etmişiz ki bizim şampiyon olmamız lazımdı. O şampiyonluğun verdiği gururun benim açımdan hiçbir karşılığı yok. O duygularım beni motive etti. babam bana böyle bir şey söyledi yıllar önce o beni inanılmaz beni motive etti. İzleyiciler ‘hadi ya’ diyecek ama gerçekten yaşadım bunu.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*