Ürdün’den Gazze’ye giden yardım tırları devrildi: 2 ölü, 2 yaralı

AA

İsrail ordusu Gazze’yi bombalamaya devam ediyor.

7 Ekim’den bu yana yoğun saldırı altında olan Filistinliler, bir yandan saldırılarla mücadele ederken bir yandan da açlık savaşı veriyor.

Bu zulmün karşısında olan ülkeler ise Gazze’ye insani yardım tırlarını gönderiyor.

Bu ülkelerden biri de Ürdün…

3 askeri tır devrildi

Ürdün ordusunun internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Gazze Şeridi’ne giden insani yardım konvoyunun parçası olan 3 askeri tırın dün devrildiği belirtildi.

2 ölü 2 yaralı

Başkent Amman’ın batısındaki Ölü Deniz bölgesi yakınlarında meydana gelen kazada 2 askerin yaşamını yitirdiği, 2 askerin de yaralandığı aktarıldı.

İnsani yardımlar devam edecek

Yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki Filistinlilerin içinde bulundukları zorlukları aşmalarına yardımcı olmak için insani yardım göndermeye devam edileceği ifade edildi.

2 bin 110 insani yardım tırı gönderdi

Ürdün hükümetine bağlı Ürdün Haşimi Yardım Kuruluşu verilerine göre Amman hükümeti, aralık ayından bu yana Gazze Şeridi’ne 2 bin 110 insani yardım tırı gönderdi.

Can kaybı 37 bin 598’e ulaştı

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 694’ü çocuk, 10 bin 279’u kadın olmak üzere 37 bin 598 Filistinli öldü, 86 bin 32 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*