Yer: Yalova! Sıcaktan bunaldı, martıları kurşunladı… Akılalmaz olayda 5 vatandaş yaralı

Yalova’da, evinin balkonundan pompalı tüfekle ateş eden U.G. (20), yakındaki hastanenin kantinindeki 5 kişiyi yaraladı. Gözaltına alınan U.G.’nin, sıcaktan bunalıp çıktığı balkonda, seslerinden rahatsız olduğu için, martılara ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

SIRT VE KAFALARINDAN YARALANDILAR

Olay, saat 01.00 sıralarında, Çiftlikköy ilçesi Sahil Mahallesi’nde meydana geldi. Özel hastanenin kantinindeki İbrahim Akça, Ahmet Aydoğdu, Diyar İyisen, İbrahim Köse ve Ferdi Kavraz, nereden geldiği bilinmeyen saçmalarla yaralandı. Sırt, kafa ve yüzlerinden yaralanan 5 kişi, hastanede tedaviye alındı.

EVİNDE GÖZALTINA ALINDI

İhbarla hastaneye sevk edilen ve inceleme yapan ekipler, görgü tanıklarının ifadelerinin ardından, şüphelinin U.G. olduğunu belirledi. Polisin, evinde gözaltına aldığı U.G., İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

SICAKTAN BUNALDI, MARTILARA ATEŞ AÇTI

İfadesi alınan şüpheli, sıcaktan bunaldığı için balkona çıktığını, martı seslerinden rahatsız olduğu için evdeki pompalı tüfekle 4 el ateş ettiğini söyledi. U.G.’nin emniyetteki işlemleri sürüyor.

İSTANBUL’DA TERMOMETRELER 34 DERECEYİ GÖRDÜ

İstanbul’da hava sıcaklıklarının yükselmesiyle birlikte vatandaşlar İstanbul sahillerine akın etti. Termometreler 34 dereceyi gösterirken, Üsküdar sahiline gelenler serinlemek için soluğu denizde aldı.

Son günlerde hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte İstanbullular serinlemek için sahillere akın etti. Sıcaktan bunalıp soluğu Üsküdar sahilinde alan bazı vatandaşlar denize girerek serinledi. Yüzerek serinleyen vatandaşlar sahilleri doldururken, İstanbul’da termometreler 34 dereceyi gösterdi.

AKOM’DAN ÇÖL SICAKLARI UYARISI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nden (AKOM) sıcaklar hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada, “Çöl sıcaklarını batı kesimlere taşımasıyla 13-14 Temmuz tarihlerinde gün boyunca sıcaklıkların mevsim normallerinin 6-8°C üzerine yükseleceği, bölgesel olarak yeni sıcaklık rekorlarının ölçülebileceği tahmin ediliyor. Artan sıcaklıklar ve düşük seyreden nem oranlarının, çalı ve orman yangını riskini de yükselttiğini dikkate alan İBB ekipleri, 2 gün boyunca nöbet sistemiyle teyakkuzda olacak” denildi.

“3 GÜNDÜR BUNALIYORUZ, BURADA YÜZDÜK”

Sıcaklardan dolayı Üsküdar’da yüzmeye geldiğini belirten Burak Saydam, “Bugün hava 37-38 derece. İşe gitmeden önce serinlemek istedik, şimdi burada yarım saat kadar yüzeceğiz sonra duşumuzu alıp işe gideceğiz. 3 gündür bunalıyoruz, dün de burada yüzdük. Karşıya kadar gidecektik, gidemedik geri döndük” dedi.

“SICAKTAN UYUYAMADIM, ÜSKÜDAR’A GELDİM”

Sıcaktan uyuyamadığını ve yüzerek serinlediğini ifade eden Emre Aras, “Motora bindim direkt Üsküdar’a gelip denize girdim. Su serin ve buranın suyunu hiçbir yere değişmem. Boğazın serin, akıntılı, güzel suyu. Herkese tavsiye ederim” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*