80 milyonluk vurgunu yapan banka müdürü kendini böyle savundu! Fatih Terim ifade verdi

ELİF ALTIN İstanbul – Soruşturmada yeni detaylar ortaya çıktı. Teknik Direktör Fatih Terim’in önceki gün savcılığa giderek “şikâyetçi” sıfatıyla” ifade verdiği öğrenildi. Fatih Terim’in kızı Buse Terim ve eşi Volkan Bahçekapılı’nın da banka müdürüne para vererek mağdur oldukları ortaya çıktı. 

ZİMMETİNE GEÇİRDİ

Seçil Erzan’ın mağdurlardan “özel bir fon olduğunu, kar getirdiğini” söyleyerek milyonlarca dolar aldığı, ifadesinde borsada kaybettiği parayı telafi etmek için böyle bir yönteme başvurduğunu ancak parayı döndüremeyince olayın ortaya çıktığını söylediği öğrenildi. Uzun yıllar şube müdürü olarak görev yapan Erzan hakkında Denizbank’ın da ihbarda bulunduğu, 2020’den sonra müşterilerden aldığı paraları zimmetine geçirdiği öğrenildi.

“2021’DEN SONRA İYİCE ÇIKMAZA GİRDİM”

Erzan ifadesinde, 20 yıllık bankacı olduğunu belirterek, “2011 yılında teyzemin oğlunun yatırım söylemleri üzerine borsaya girdim, aldığım kağıtlar üç günde battı ve 1 milyon TL zarar ettim. 15 ay sonra Florya Şubesi’ne müdür olarak atandım.

Önceki zararımı kapatmak adına tanıdığım güvendiğim insanlardan yatırım vaadinde bulunarak para aldım. Geriye dönük oluşan zararları kapatmaya başladım. 2021’den sonra iyice çıkmaza girdim” dedi.

Erzan, ilk olarak bir iş adamından para alarak özel müşterilere yönelik kapalı fon sistemini oluşturma sürecini anlattı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*