Gecekondu yangını ahıra sıçradı! Faciadan dönüldü

Yangın, 12.30 sıralarında Tayakadın Pınarbaşı Caddesi’ndeki gecekondu da bilinmeyen nedenle çıktı. Tek başına yaşayan 70 yaşındaki Hanife Aydın dün akşam yanında kalmaya gelen torunuyla evde oturdukları sırada, yangını farketti. Yangın gecekondunun bitişiğindeki ahırada sıçradı. Aydın torunuyla beraber hızla dışarı çıktı. Dumanları gören mahalle sakinleri Hanife Aydın’ın evine koşarak ahırdaki koyun ve kuzuları dışarı çıkarttı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekiper yangını söndürürken, ev kullanılmaz hale geldi.

“HİÇBİR ŞEYİM KALMADI”

Geçimini hayvancılıkla sağlayan ve evi yanan Hanife Aydın, ” Evim yandı. Eve girdim tavan dökülüyordu. Ateş yere düştü tavandan. Nasıl olduğunu bilmiyorum. Tek yaşıyorum bugün torunumla kaldım. Torunumu alıp kaçtım sonra komşular geldi. Hiçbir şeyim kalmadı gördüğünüz. Geçen sene de bahçede yangın çıkmıştı. Çobanlara sigara atmayın diyordum. Bilmiyorum ne yapacağımı. Çadır alırım burada yatarım ne yapayım? Param pulum da yok ne yapacağım bilmiyorum” dedi.

“BACA YERİNDEN ÇIKMIŞ”

Mahalle sakini Nadir Onur, “Biz geldiğimizde dumanlar vardı itfaiye geliyordu. Burada tek başına yaşayan bir kadın var, hayvanları var. Söylentilere göre baca yerinden çıkmış sonra tutuşmuş. Sonra içerdeki tüp patlamış galiba. Hayvanlara bir şey olmadı komşular çıkartmış olan eve oldu.” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*