Kahramanmaraş’ta görevli enkazda eşya arayanlara kızdı


Türkiye’nin 11 şehrini sallayan depremler 10 binden fazla binayı yıktı.

Ayakta kalmasına rağmen ağır hasar alan binaların yıkımları da başladı.

Kahramanmaraş’ın merkezindeki Trabzon Bulvarı’nda neredeyse sağlam yapı kalmadı.

Birçok ev ve iş yerinin yıkıldığı alanda enkaz kaldırma işlemleri sürerken, bazı depremzedeler canlarını hiçe sayarak eşyalarını çıkarmanın derdine düştü.

Çevresindeki bütün binalar yıkılan ve ağır hasar alan Karabekiroğlu Apartmanı’nın hemen yanında enkaza dönmüş evler üzerinde kıyafet arayan depremzedelerin duyarsız hareketleri görevlileri çileden çıkardı.

‘Biz burada can derdindeyiz, siz mal derdindesiniz’ diye enkaz üzerinde eşya arayan vatandaşlara tepki gösteren Murat Dilken isimli görevli, artçıların devam ettiğini ve Karabekiroğlu Apartmanı’nın bir an önce yıkılması gerektiğini söyledi.

“Bu kadar duyarsız olmayalım”

Depremzedelerin enkaz üzerinde kıyafet arayışının duyarsızlık olduğunu söyleyen Murat Dilken, şunları söyledi:

Millet can derdinde bunlar mal derdinde. Şu anda artçılar devam ediyor biz bu binayı yıkmaya geldik bir an önce indirmemiz lazım ki bir can zarar görmesin. Eğitim şart dedik dalga geçtik ama eğitim gerçekten şart bu memlekette. Bu kadar duyarsız olmayalım. Canlar gitmiş bunlar daha bir çaput peşinde. Artçılar devam ediyor, sabah sallandık, akşam sallandık, gündüz sallanıyoruz. Bu 6 ay, 1 yıl devam edecek. Yukarıda bir de kedi var, alabilirsek onu da alacağız.

Öte yandan, canlarını hiçe sayarak eşya derdine düşen depremzedeler, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*