Suriye sınırında askeri araç hareketliliği

Türkiye’nin kuzey Irak ve Suriye’deki terör hedeflerine yönelik gerçekleştirdiği Pençe Kılıç Hava Harekatı devam ederken, Suriye sınırında askeri araç hareketliliği yaşandı.

Gaziantep istikametine seyir eden konvoydaki frekans karıştırıcı sistemlerin bulunduğu çok sayıda zırhlı personel taşıyıcı araç, mühimmat ve malzeme taşıyan zırhlı araçlar ile mühimmat ve malzeme saklamada kullanılan konteynerleri taşıyan kamyonetler, Nizip ilçesinde görüntülendi.

Gaziantep 5. Zırhlı Tugay Komutanlığı’na doğru hareket eden zırhlı araçların yapılacak görev tanziminin ardından Suriye içinde yad a sınırdaki görev yerlerine gitmesi bekleniyor.

ERDOĞAN’DAN TERÖRLE MÜCADELE VURGUSU

Bugün de Konya’da toplu açılış töreninde konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadele konusunda net mesajlar verdi. Erdoğan, ‘Kahramanlar can verir yurdu yaşatmak için diyen şairin ifade ettiği gibi milletimizin ve devletimizin bekası, huzurlu ve güçlü geleceğimiz için canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyoruz. İnşallah bu harekatlarla adım adım ülkemizi sınırları ötesinden başlayarak her karışıyla güvenli hale getirmekte kararlıyız. Rabbim askerimize, polisimize, jandarmamıza güç ve kuvvet versin her daim muzaffer eylesin.’ dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*