Tanju Özcan, su şişesi fırlatan meclis üyesinden şikayetçi oldu

Bolu Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz hafta depremzedelere yardım konusunun görüşülmesi için olağanüstü toplantı düzenlenmiş, yaşanan tartışma kamuoyuna yansımıştı. 

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar, “Depremin üzerinden siyaset yapıyorsun ahlaksız adam” derken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da “Bana ‘Ahlaksız’ diyemezsin” diye karşılık verdi.

Su şişesi fırlatmıştı

Hacer Çınar, “Pisliksin sen” derken, Tanju Özcan ise “Hacer hanım bu laflar sana çok yakışıyor” diye konuştu. Çınar, salondan çıktığı sırada, yöneldiği kürsünün üzerinde bulunan su dolu pet bardağı alıp, Özcan’a atmaya çalıştı.

Kürsünün önünde bulunanlar ise Çınar’a engel oldu.

Şikayetçi oldu

Toplantının ertesi günü yeniden deprem bölgesine giden Tanju Özcan, çalışmalara katıldı. Bölgeden dönen Özcan, avukatı aracılığıyla Hacer Çınar hakkında şikayetçi olduğunu söyledi. Savcılığa başvurduklarını belirten Özcan, “Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar’ın bu yaptığı affedilebilir gibi bir şey değil. Avukatım aracılığıyla ‘kamu görevlisine hakaret, saldırmak, görevi sırasında hakarete maruz bırakmak’ gibi suçlamalarla Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdum. İnşallah yargı hızlı bir şekilde örnek olması açısından hızlı bir karar verir” dedi.

“İstifaya davet edeceğim”

Özcan, çarşamba günü gerçekleştirilecek toplantıda Çınar’ı istifaya davet edeceğini kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

Üstelik o atılan maddeleri, yapılan hakareti şahsıma algılamıyorum. Ben seçilmiş Bolu belediye başkanıyım. Bolu halkının iradesine yapılmıştır her şeyden önce. O yüzden herkes diline, üslubuna dikkat etsin, özellikle kadınlar. Yeri gelince ‘Biz anneyiz’ demeyi biliyorsun. Bir anneye yakışıyor mu bu sözler? O yüzden belediye meclis toplantısı olacak çarşamba günü Hacer Çınar’ı önce özür dilemeye davet edeceğim, sonra da istifa etmeye davet edeceğim. Çünkü onun gibi insanlar, bu görevlere maalesef bu dilleriyle layık değiller

Gözden Kaçmasın AK Partili meclis üyesi Hacer Çınar, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a su şişesi fırlattı Haberin Detayları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*